ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7797156
*
nr 779 7156
Spegel
50/60-tal, 121 x 61
Utrop:
500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 18:29:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 15:16:31
1
150 kr
24/9 14:39:09
2
400 kr
24/9 14:51:45
3
250 kr
24/9 17:44:28
4
350 kr
24/9 17:45:39
4
450 kr
24/9 17:53:23
2
550 kr
24/9 18:15:54
5
700 kr
24/9 18:19:56
2
800 kr
24/9 18:24:34
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 779 7156
Spegel
50/60-tal, 121 x 61
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 15:16:31 | 1 | 150 kr |
24/9 14:39:09 | 2 | 400 kr |
24/9 14:51:45 | 3 | 250 kr |
24/9 17:44:28 | 4 | 350 kr |
24/9 17:45:39 | 4 | 450 kr |
24/9 17:53:23 | 2 | 550 kr |
24/9 18:15:54 | 5 | 700 kr |
24/9 18:19:56 | 2 | 800 kr |
24/9 18:24:34 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02